Czujny obywatel i pies tropiący w roli głównej - Aktualności - KPP Staszów

Aktualności

Czujny obywatel i pies tropiący w roli głównej

Data publikacji 22.09.2020

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 61- letniego mieszkańca gminy Staszów, który mając w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę opla. Do jego zatrzymania w znacznej mierze przyczynił się 43- letni mieszkaniec gminy, który mając podejrzenia co do nietrzeźwości kierującego, powiadomił policję. Mężczyzna w najbliższym czasie zachowanie swoje tłumaczyć będzie przed sądem.

Wczoraj tuż po godzinie 16.00 dyżurny staszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w miejscowości Wiśniowa Poduchowna doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom 43- latek oznajmił, że jadący przed nim kierujący pojazdem marki opel poruszał się całą szerokością drogi. Ponadto wychodząc z auta mężczyzna musiał przytrzymywać się drzwi swojego pojazdu, aby utrzymać równowagę. 43- latek zwrócił uwagę kierowcy opla, aby w takim stanie nie wsiadał za kierownicę po czym mężczyzna oddalił się w kierunku pobliskich pól pozostawiając swój pojazd pod sklepem. Na miejsce skierowany został przewodnik wraz z psem tropiącym. Po kilku minutach pies podjął trop i łąkami doprowadził do mężczyzny rysopisem odpowiadającemu kierowcy opla. Mężczyzna poddany został badaniu na stan trzeźwości. Jak się okazało, 61- latek w swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do dwóch lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę wysokiej grzywny.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie