Niepotrzebny pośpiech - Aktualności - KPP Staszów

Aktualności

Niepotrzebny pośpiech

Data publikacji 21.09.2020

Kolejny weekend września już za nami. Mimo, że wakacje przeszły już do historii to ciepła i słoneczna pogoda w dalszym ciągu zachęcają do podróżowania. W miniony weekend policjanci ze staszowskiej drogówki zatrzymali uprawnienia 8 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Cała ósemka kierowców ukarana została mandatami karnymi oraz zmuszona będzie przez trzy miesiące powstrzymać się od kierowania pojazdami.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali uprawnienia 8 kierowcom, którzy poruszając się drogami powiatu staszowskiego w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc o ponad 50 km/h szybciej, niż zezwalają na to przepisy. 2 z 8 zatrzymanych kierowców swoje uprawnienia straciło w piątek. Zaledwie kilka minut po godzinie 12.00 trzymiesięczną pauzę ,,zafundował” sobie 31- latek z audi, który obszar zabudowany pokonywał z prędkością 122km/h. Niewiele wolniej, bo z prędkością 114km/h ,,pięćdziesiątkę” przemierzał 28- latek ze skody. Sobotnie przedpołudnie zapewne przez najbliższe trzy miesiące wspominać będzie 29- letnia kobieta z renaulta, która swój pojazd rozpędziła do 107km/h. Tego samego dnia tuż po godzinie 15.30 swoje uprawnienia stracił 24- latek, który prędkością 110km/h przez najbliższy czas zapewnił sobie miejsce po stronie pasażera. Niedzieli do udanych dni zapewne nie zaliczy 4 kierowców. Tuż przed południem 36- latek z volkswagena prędkością 108km/h, 25- latek z toyoty prędkością 111km/h, 34- latek z forda prędkością 119km/h oraz 56- latek z seata prędkością 116km/h zagwarantowali sobie czas na ponowne przyswojenie przepisów dotyczących prędkości i związanych z nią ograniczeń.

We wszystkich opisanych przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na okres trzech miesięcy i ukarali ich mandatami karnymi.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie