ROAD SAFETY DAY na drogach powiatu staszowskiego - Aktualności - KPP Staszów

Aktualności

ROAD SAFETY DAY na drogach powiatu staszowskiego

Data publikacji 18.09.2020

Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przeprowadzili działania pod nazwą ROAD SAFETY DAYS- ukierunkowane na minimalizowanie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Edukowali zarówno dorosłych jak i najmłodszych użytkowników dróg przypominając o najważniejszych przepisach w ruchu drogowym.

Dziś staszowski dzielnicowy odwiedził dzieci w Przedszkolu nr 3 w Staszowie. Podczas spotkania tłumaczył na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, do czego służy sygnalizator świetlny przy przejściu dla pieszych, oraz jakie znaki drogowe można spotkać w rejonie szkół i przedszkoli. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań i wspólnie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Natomiast na drogach powiatu staszowskiego wspólnie z wolontariuszami Enea Połaniec policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania edukacyjne w ramach Road Safety Day. Głównym celem działań jest uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważną kwestią jest problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wypadków, w których ludzie tracą życie lub zdrowie. Inicjatywa ta ma również za zadanie podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

W takcie działań rozmawiano z kierującymi i pasażerami na temat bezpiecznego korzystania z drogi oraz zaprezentowano wszystkim, jak należy zachować się w razie zaistnienia zdarzenia drogowego oraz jakie czynności należy wykonać, aby udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda z kontolowanych osób miała możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy na przygotowanym do tego celu fantomie. Uczestnicy dzisiejszego przedsięwzięcia otrzymali podstawowy zestaw do wykonania resuscytacji  krążeniowo- odechowej, a także kamizelki odblaksowe.

Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o tym by nie przeceniać własnych możliwości i umiejętności. Jako pieszy pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego wpływa na poziom bezpieczeństwa na drogach, dlatego kierujmy się  rozsądkiem, trzeźwością i odpowiedzialnością.

Opr. JSz

Źródło: KPP Staszów

 • Działania "Edward"
  Policjanci kontrolujący dokumenty podczas prowadzonych działań Road Safety Day
 • Działania "Edward"
  Zatrzyman do kontroli kierowca przeprowadza resuscytację krążeniowo- odechową na fantomie
 • Działania "Edward"
  Fantom do udzielania pierwszej pomocy oraz torba ratownicza z napisem policja
 • Działania "Edward"
  Kontrola drogowa w ramach działań Road Safety Day
 • Działania "Edward"
  Pokaz udzielania pierwszej pomocy przez wolontariusza Enea
 • Działania "Edward"
  Pokaz kierującej udzielania pierwszej pomocy przez wolontariusza Enea
 • Działania "Edward"
  Pokaz udzielania pierwszej pomocy przez wolontariusza Enea
 • Działania "Edward"
  Policjanci podczas kontroli drogowej
 • Działania "Edward"
  Pokaz udzielania pierwszej pomocy przez wolontariusza Enea kontrolowanemu kierującemu