Z wizytą u pierwszaków - Aktualności - KPP Staszów

Aktualności

Z wizytą u pierwszaków

Data publikacji 09.09.2020

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Połańcu spotkał się z uczniami pierwszych klas szkoły podstawowej. Mundurowy przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreślił jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność.

Dzielnicowy podczas prelekcji poruszył tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieci przez aktywne uczestnictwo krok po kroku uczyły się ich zasad.

Funkcjonariusz wyjaśnił dzieciom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy z fotelikach. Uczył jak poprawnie przechodzić przez przejścia dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także dlaczego warto nosić odblaski.

W trakcie spotkania policjant przypomniał także najmłodszym jak bezpiecznie postępować podczas zabaw na podwórku. Radził dzieciom, by nie rozmawiały z nieznajomymi, nie przyjmowały od nich żadnych podarunków oraz nie oddalały się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy.