Mandat możesz również zapłacić kartą - Aktualności - KPP Staszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mandat możesz również zapłacić kartą

Data publikacji 16.06.2020

Od ponad dwóch lat na wyposażeniu do służby policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej komendy znajdują się terminale płatnicze. Co to oznacza? Sprawca wykroczenia ukarany mandatem karnym ma możliwość zapłacenia grzywny przy pomocy karty płatniczej bezpośrednio u policjanta.

Aby poprawić jakość i skuteczność w działaniu, funkcjonariusze systematycznie otrzymują nowoczesny sprzęt i wyposażenie do służby. W tym zakresie idą z postępem czasu i korzystają także z nowinek technicznych oraz zmian w przepisach. Jednym z celów jest także poprawa warunków dla obywateli i ich wygoda. Ponieważ niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, od lutego 2018 roku w radiowozach staszowskiej drogówki są na wyposażeniu mobilne terminale płatnicze.

Możliwość korzystania z terminali płatniczych to przede wszystkim ułatwienie dla policjantów, jak i dla osób, które będą chciały z tej możliwości skorzystać. Za pomocą urządzenia można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego np. BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym, od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala.

Pamiętać również należy, że forma ta jest dobrowolna i jest tylko możliwością, a nie obowiązkiem. W dalszym ciągu, osoba która jest karana za wykroczenie ma możliwość przyjęcia mandatu kredytowanego i dokonania płatności zgodnie z ustawowym terminem siedmiu dni.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie