„Bezpieczeństwo na piątkę” XII eliminacje w powiatowe w Staszowie - Aktualności - KPP Staszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczeństwo na piątkę” XII eliminacje w powiatowe w Staszowie

Data publikacji 31.10.2018

Wczoraj w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach odbyły się powiatowe eliminacje konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę". W XII eliminacjach powiatowych najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr-1 w Staszowie i to ona będzie reprezentować powiat staszowski na szczeblu wojewódzkim.

Wczoraj w budynku Gminnego Centrum Kultury w Rytwianach, odbył się XII Edycja Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę" na szczeblu powiatowym. W rywalizacji uczestniczyło osiemnaście drużyn z szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Rywalizacja piątoklasistów rozpoczęła się od testu wiedzy składającego się z 26 pytań, dotyczących ogólnego bezpieczeństwa.

W kolejnym etapie turnieju odbyły się ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nadzorowany przez staszowskich strażaków i wolontariuszy z ENEA Połaniec.

Po dwóch konkurencjach, komisja oceniła prace plastyczne jakie przygotowali uczniowie pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”. Wszystkie elementy konkursu miały na celu sprawdzenie, ale i również utrwalenie zdobytej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu.

Po wspaniałej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr-1 w Staszowie i to oni będą reprezentować staszowski powiat na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czajkowie  a trzecie drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie.

Nagrody i wyróżnienia zwycięzcy otrzymali z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Staszowie kom. Jacka Rozczypały i Naczelnika WRD Pawła Skrzypka, Pani Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Staszowie Anety Ostrowskiej w imieniu Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie mł. kapt. Łukasz Kruk oraz przedstawiciel ENEA Elektrownia Połaniec Paweł Antończyk.  Młodzi ludzie podczas wspaniałej rywalizacji zaprezentowali wysoki poziom w części teoretycznej jak i duży profesjonalizm przy zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczestniczący w turnieju od organizatorów otrzymali odblaskowe kamizelki.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.

Opr.MD