,,Podstawowa Opieka Zdrowotna’’ której nie było - Aktualności - KPP Staszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Podstawowa Opieka Zdrowotna’’ której nie było

Data publikacji 23.02.2017

Staszowscy policjanci zakończyli postępowanie dotyczące podstawowej opieki zdrowotnej, której nie było. Właściwa analiza zebranych wcześniej przez staszowskich kryminalnych materiałów pozwoliła na ustalenia jakich wyłudzeń z Narodowego Funduszu Zdrowia dopuściła się położna poprzez składanie fikcyjnych zaświadczeń o wykonaniu „ Podstawowej Opieki Zdrowotnej ”. Ustawodawca za takie przestępstwo przewidział karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci czynności w sprawie fikcyjnych usług „ POZ” wykonywali jeszcze w 2016 roku. Wówczas zebrali materiały z których wynikało, że 30-letnia położna składała dokumenty do Narodowego Funduszu Zdrowia za wykonaną podstawową opiekę zdrowotną nad noworodkami,  której nigdy nie zrobiła. Taki proceder trwał od 2012 roku. Jak ustalili stróże prawa położna  wielu z tych wizyt nigdy nie wykonała wystawiając jedynie rachunek o zapłatę z NFZ-u wyłudzając w ten sposób prawie 20000 zł. Przesłuchanych kilkaset osób potwierdziło podejrzenia mundurowych, że takich wizyt nie było. Jak wynika z policyjnych ustaleń takich przypadków było kilkaset.

Teraz kobieta ze swojego postępowanie będzie tłumaczyła się przed sądem. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wonności.

Opr. MD