Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości - DZIAŁANIA POLICJI - KPP Staszów

DZIAŁANIA POLICJI

Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Na co dzień policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo. Nierozważne zachowania kierowców, mogą mu zagrozić. Dlatego też każdego dnia funkcjonariusze bacznie przyglądają się zachowaniu uczestników ruchu. Od 18 maja bieżącego roku, w związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości, staszowscy stróże prawa zatrzymali 40 praw jazdy.

Przekroczenie prędkości jest najczęstszą przyczyną tragicznych wydarzeń na naszych drogach, dlatego też każdego dnia funkcjonariusze bacznie przyglądają się zachowaniu uczestników ruchu.   

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie pełniący służbę w gminie Bogoria, zwrócili uwagę na szybko jadący samochód. Wykonany pomiar prędkości jednoznacznie wykazał, iż kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 62 km/h. 62 –letni mieszkaniec Warszawy musiał czasowo pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Jeszcze raz przypominamy, że od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci będą bacznie obserwowali zachowania kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.