Dopalacze to ŚMIERĆ! - DZIAŁANIA POLICJI - KPP Staszów

DZIAŁANIA POLICJI

Dopalacze to ŚMIERĆ!

W ubiegłym tygodniu na terenie naszego województwa odnotowano dwa przypadki hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy. Jak się okazuje, w innych miastach na terenie Polski również do szpitali trafiały osoby najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Nie ma tygodnia by doniesienia medialnie nie informowały nas o kolejnych przypadkach osób, które trafiły do szpitali z powodu zatrucia dopalaczami. W ostatnich dniach na terenie naszego województwa odnotowaliśmy dwa takie przypadki.

Jeden z nich miał miejsce we wtorek w Busku Zdroju. Wtedy to czworo nastolatków w wieku od 15 do 18 lat zostało przewiezionych do szpitala z objawami zatrucia tak zwanymi dopalaczami. Kolejna taka sytuacja zdarzyła się w sobotę w Jędrzejowie. Tym razem 17 –latek prawdopodobnie za pośrednictwem internetu zakupił specyfik o nazwie „mocarz”. Po jego wypaleniu został przewieziony do szpitala z objawami zatrucia.  

Apelujemy o niezażywanie żadnych środków niewiadomego pochodzenia i o nieznanym składzie chemicznym. Skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne. Dowodzą tego chociażby przykłady z ostatnich dni. Nie brakuje również przypadków, gdy przyjęcie podejrzanych substancji zakończyło się śmiercią młodych osób.

Producenci cały czas modyfikują skład chemiczny dopalaczy. Często mieszkanki te okazują się śmiertelne dla organizmu. Zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych, na środowisko w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila by doszło do tragedii, ale wystarczy jedna decyzja, by zapobiec, by pomóc, by uratować. Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji o dopalaczach do każdej najbliższej jednostki Policji.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę - zażycie dopalacza może skończyć się tragicznie. Pomyślcie o sobie i swoich bliskich.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach/KGP